US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,14 %
NASDAQ-0,24 %
DOW JONES+0,83 %
PX+0,87 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-0,32 %

Evropská komise chce posílit spolupráci daňových a celních úřadů

Evropská komise navrhuje v příštím dlouhodobém rozpočtu EU na období 2021 až 2027 opatření, která zefektivní spolupráci daňových a celních úřadů členských států. Chce tak podpořit rozvoj obchodu a chránit občany před dovozem nebezpečných výrobků. Opatření mají rovněž zajistit, aby byly členské státy dostatečně vybaveny pro boj proti daňovým únikům.

Redakce IW
Redakce IW
8. 6. 2018 | 12:59
Evropská unie

"Ochrana celního území Evropské unie a uplatňování společných pravidel EU týkajících se zdanění vyžadují úzkou spolupráci příslušných vnitrostátních orgánů," upozornil v tiskovém prohlášení evropský komisař pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.

Komise navrhuje vyčlenit 950 milionů eur na program Clo a dalších 270 milionů eur na program Fiscalis. Program Clo má přispět k vytvoření moderní celní unie, zatímco program Fiscalis má podporovat spolupráci daňových správ jednotlivých členských států a přispívat k boji proti daňovým podvodům.

Zdroj: ČTK

DaněEvropská unie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)