US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,39 %
NVIDIA-2,47 %

USA rozšířily sankční seznam na obchod s KLDR o další tři firmy

Spojené státy rozšířily sankční seznam namířený proti aktivitám Severní Koreje o další tři zahraniční firmy. Podle Washingtonu tyto firmy obchodní spoluprací pomáhají Pchjongjangu k ziskům, které tato země pak může použít na svůj jaderný program. Informovala o tom ve středu agentura AP.

Americké ministerstvo financí dnes oznámilo, že sankce se nově týkají čínské obchodní firmy Dalian Sun Moon Star International Logistics Trading a její singapurské pobočky SINSMS, které podle USA do Severní Koreje vyváží alkohol a cigarety. Na sankční seznam amerického ministerstva financí se dostala i ruská firma Profinet Pte a její generální ředitel Vasil Kolčanov.

Ministerstvo financí USA těmto subjektům zablokuje aktiva pod americkou jurisdikcí a zakazuje Američanům, aby s nimi obchodovali. Důvodem je, že společnosti pomáhaly KLDR obcházet americké sankce.

Světové mocnosti v čele se Spojenými státy se snaží přimět Severní Koreu, aby se vzdala jaderného a balistického programu. Po setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem letos v červnu americký prezident Donald Trump prohlásil, že postupné uvolňování amerických sankcí proti KLDR bude možné až poté, co Pchjongjang zahájí nezvratný proces jaderného odzbrojení.

"Americké ministerstvo financí bude pokračovat v sankcích vůči Severní Koreji i v opatřeních proti firmám, které je porušují, dokud nedosáhneme úplné, plně ověřitelné denuklearizace Severní Koreje," uvedl americký ministr financí Steven Mnuchin.

Zdroj: ČTK

Mezinárodní obchodPolitikaSeverní Korea (KLDR)Spojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio