US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,96 %
NASDAQ-1,32 %
S&P 500-1,13 %
ČEZ-0,54 %
KB-0,68 %
Erste+0,13 %

Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla podle analytiků na 3 %

Míra nezaměstnanosti za březen v Česku klesla na 3 % z únorových 3,2 %, vyplývá z odhadů analytiků oslovených ČTK. Důvodem je zahájení sezonních prací. Úřad práce zveřejní data v pondělí 8. dubna.

Redakce IW
Redakce IW
5. 4. 2019 | 14:14
Česká republika

"Podíl nezaměstnaných osob by měl v březnu poklesnout směrem ke třem procentům, za čímž bude tradiční sezonnost a náběh prací, které musely být v průběhu zimních měsíců pozastaveny nebo omezeny. Letošní březen byl zároveň nadprůměrně teplý, což mohlo začátek některých prací například ve stavebnictví dále urychlit," uvedl hlavní ekonom ING Jakub Seideler.

Celkově podle analytika společnosti Akcenta Miroslava Nováka zůstává situace na pracovním trhu v březnu zatím pozitivní i přes zpomalení aktivity ve zpracovatelském průmyslu a negativním signálům z německé ekonomiky. "Domácí pracovní trh je za vývojem ekonomiky mírně opožděn. V tuto chvíli je poměrně pravděpodobné, že se během jara postupně zastaví tvorba nových pracovních míst, jejichž počet však bude i nadále výrazně vyšší než počet nezaměstnaných," uvedl.

Zdroj: ČTK

Česká ekonomikaČeská republikaNezaměstnanost
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Od euforie k obavám. Nad umělou inteligencí se vznáší stín dot-com bubliny

Od euforie k obavám. Nad umělou inteligencí se vznáší stín dot-com bubliny

29. 8.-Tomáš Beránek
Technologie