US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,54 %
NVIDIA-2,47 %

Nejlépe placeným šéfem dozorčí rady v Německu je opět šéf Deutsche Bank

Nejlépe placeným šéfem dozorčí rady v Německu byl loni opět Paul Achleitner z Deutsche Bank. Předseda dozorčí rady největší německé banky, který dohlížel na nakonec neuskutečněný plán její fúze s Commerzbank, si podle studie poradenské firmy hkp, z níž citují agentury, v roce 2018 odnesl 858 000 eur. To je meziročně o sedm procent více. Achleitner je v čele dozorčí rady Deutsche Bank od roku 2012 a cena akcií této banky se v tomto období snížila o 70 procent.

Redakce IW
Redakce IW
29. 4. 2019 | 13:12
Deutsche Bank

Za Achleitnerem následovali Norbert Reithofer z automobilky BMW a Gerd Krick ze zdravotnické skupiny Fresenius, kteří oba dostali 640.000 eur. Teprve za nimi se umístil šéf dozorčí rady největší evropské automobilky Volkswagen Hans Dieter Pötsch s 584 500 eur.

V průměru si předseda dozorčí rady německého podniku obchodovaného na frankfurtské burze DAX loni přišel na 424 000 eur. Nejhůře v roce 2018 dopadl podle studie šéf dozorčí rady firmy Beiersdorf, která vyrábí kosmetiku Nivea. Reinhard Pöllath dostal pouze 228 000 eur.

Úkoly předsedům dozorčích rad přibývají, jejich odměny ale zůstávají i nadále výrazně pod těmi, které jimi kontrolované koncerny vyplácejí generálním ředitelům, napsala agentura DPA. Mzdy těch z nich, kteří byli v čele německého DAX podniku alespoň rok, se podle studie hkp loni zvýšily o 3,6 procenta a průměrně činily 7,5 milionu eur.

Podle manažerky hkp Niny Grochowitzké je v dnešní době náročnost funkce předsedy správní rady podobná funkci generálního ředitele. "Odměna za zastávání tohoto úřadu by tedy měla být nastavena tak, aby si byli rovnocenní. K tomu ale máme daleko," řekla Grochowitzká agentuře DPA.

Zdroj: ČTK

Deutsche BankManagementNěmeckoPlaty a osobní ohodnocení
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio