US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,27 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,48 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Automobilka Hyundai se ve třetím čtvrtletí propadla do ztráty

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se ve třetím čtvrtletí propadla do čisté ztráty 336 miliard wonů (6,9 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 460,5 miliardy wonů ve stejném období loni. Výsledky výrazně zaostaly za odhady analytiků kvůli nákladům spojeným s problémy s motory, uvedla firma v pondělním prohlášení.

Redakce IW
Redakce IW
26. 10. 2020 | 8:30
Asijské akcie

Analytici oslovení agenturou Refinitiv očekávali v průměru zisk až jeden bilion wonů. Hyundai se také propadla do provozní ztráty, která činila 314 miliard wonů. Výnosy stouply o 2,3 % na 27,6 bilionu wonů.

Hyundai a její dceřiná společnost Kia minulý týden varovaly, že jejich výsledky zasáhnou mimořádné náklady související s kvalitou ve výši 3,36 bilionu wonů, z toho 2,1 bilionu wonů připadne na Hyundai a 1,26 bilionu wonů na Kiu. Další mimořádné náklady bude muset firma zaúčtovat v souvislosti s problémy s motory. Hyundai a Kia musely svolat ke kontrole vozy kvůli závadě, která zvyšovala riziko vzplanutí motoru. V souvislosti s tím nyní americké úřady obě automobilky vyšetřují.

Zdroj: ČTK

Asijské akcieAutaVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie