US MARKETZavírá za: 3 h 34 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Jim Rogers: Zlato v příštích 10 letech vystoupá hodně vysoko, ale příležitosti hledám i jinde

Známý komoditní býk si minulý týden výprodeji na trhu se zlatem a dalšími hmatatelnými aktivy nenechal zkazit náladu. A najdou se další zastánci zlata.

Jim Rogers je přesvědčen, že cena zlata v dalších letech výrazně naroste. Kdy a o kolik? "Nejsem dobrý v časování trhu, ale budu se dívat na Bloomberg a snad stihnu nakoupit včas," uvedl s úsměvem pro stejnojmennou televizní stanici.

Nadále věří zemědělskému sektoru. "Nemusíte nakupovat jen samotné suroviny, ale i dá se vsadit i na akcie dodavatelů techniky, hnojiv, nebo třeba na restaurace v oblastech, kde se dá v souvislosti se zemědělstvím očekávat vysoká poptávka po službách," tvrdí Rogers.

Vedle své tradiční sázky ovšem známý investor pošilhává také po Rusku. "Zajímám se o tamní dluhopisy, rubl, zkrátka o Rusko jako celek. Řeším možnosti, jak do něj investovat. Kdybyste o něčem věděli, dejte mi echo," pokračoval v dobré náladě v interview pro Bloomberg.

Rozhovor byl veden 17. dubna, tedy před vrcholnými schůzkami MMF a Světové banky ve Washingtonu. Proto i otázka na to, co čekat od takových setkání. "Politici mohou vydávat různá komuniké, deklarace a podobně. Jistě mohou mít dobré úmysly, ale ve výsledku si každá země bude dělat, co bude chtít - a aktuálně to znamená, že budou tisknout peníze jako o závod. Japonci, Američané, Britové a další," nepochybuje Rogers.

Velký zlatý býk: Tohle by se muselo stát, abych prodával zlato

Autor knihy Currency Wars Jim Rickards patří k největším zastáncům investice do zlata v současném ekonomickém prostředí. Pro Business Insider napsal, co by se podle něj muselo stát, aby doporučil drahý kov k prodeji.

"Pokud by Obama a Bernanke oznámili, že se chystají zvyšovat sazby, ukončit kvantitativní uvolňování (nebo alespoň mírně otočit kormidlem ze současného kurzu), snížit firemní daně na nulu, zrušit daně z kapitálových zisků, omezit regulaci, udělat z USA magnet na investice a úspory, založit ekonomický model na investicích, ne na zadlužování se a divoké spotřebě, a vytvořit prostředí pozitivních reálných výnosů, pak bych řekl: Hurá, prodávejme zlato, jeho doba skončila. Ovšem nic takového se neděje, žádné z těchto opatření nyní není na stole. Naopak, daně se zvyšují, politika je extrémně uvolněná, sazby na nule a regulace kvete."

Zdroj: Bloomberg

Jim RogersZlato
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa