US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,47 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-0,17 %

Míra nezaměstnanosti v Řecku za duben podle odhadů stoupla na 26,9 %, je na maximu od roku 2006

Míra nezaměstnanosti v Řecku v dubnu stoupla na 26,9 % z březnových 26,8 %, uvedl řecký statistický úřad ELSTAT. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2006, kdy začali statistici tyto údaje zveřejňovat.

Redakce IW
Redakce IW
11. 7. 2013 | 11:03
Nezaměstnanost

Nepříznivý vývoj na trhu práce odráží vleklou hospodářskou recesi, ke které přispívají úsporná opatření vlády, píše agentura Reuters.

Míra nezaměstnanosti v Řecku je nyní více než dvojnásobná, než činí průměr eurozóny. Problémy s hledáním práce mají zejména mladí Řekové. Ve věkové kategorii do 24 let činila míra nezaměstnanosti 57,5 procenta. V kategorii od 25 do 34 let dosahovala 36 procent, uvedl statistický úřad.

Řecká centrální banka nedávno předpověděla, že míra nezaměstnanosti v Řecku se vyšplhá až na zhruba 28 procent a snižovat se začne teprve v roce 2015. Ekonomický institut IOBE předpokládá, že řecká ekonomika letos klesne o 4,8 až pět procent.

Řecko se nachází v hospodářské recesi již šestým rokem. Země se v květnu 2010 ocitla na pokraji bankrotu a musela požádat o pomoc Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond (MMF). Výměnou za pomoc od té doby zavádí masivní výdajové škrty, snižuje důchody a mzdy a opakovaně zvyšuje daně, což sráží ekonomiku dolů a vyvolává protesty lidí.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

NezaměstnanostŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně