Výsledky Boeing ve 3Q2013: Zisk na akcii 1,80 USD (odhad: 1,52 USD), tržby 22,130 miliardy USD (odhad: 21,648 miliardy USD)

Čistý zisk americké firmy Boeing ve třetím čtvrtletí stoupl o skoro 13 % na 1,16 miliardy dolarů (21,7 miliardy Kč).
K lepším výsledkům firmě pomohly rostoucí dodávky dopravních letadel. Firma také zlepšila výhled zisku na celý letošní rok.
Boeing je největším výrobcem letadel na světě. Společnost, která sídlí v Chicagu, chce využít poptávku leteckých společností po letadlech s lepším využitím paliv a zvyšuje výrobu úzkotrupých strojů řady 737, širokotrupých letadel 777 a nejmodernějších modelů 787 Dreamliner. U řady 787 firma pro rok 2016 zvýšila plánované tempo výroby na 12 měsíčně, tedy o dva více než cíl pro konec letošního roku.
Příjmy v divizi dopravních letadel se v období od července do září zvýšily o 40 % a vyrovnaly tak skoro pětinový pokles v branné divizi způsobený prudkým poklesem u armádních letadel.
Zdroj: Bloomberg
Aktuality
