Burza Mt. Gox požádala o bankrotovou ochranu také v USA

Burza pro kybernetickou měnu bitcoin MtGox sídlící v Tokiu, která minulý měsíc přerušila provoz, požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli rovněž ve Spojených státech. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Upozornila, že žádost dočasně zastaví právní kroky proti tomuto podniku v USA.
MtGox již koncem února podala žádost o bankrotovou ochranu v Japonsku. Burza kvůli hackerskému útoku údajně přišla o veškeré virtuální mince investorů. Minulý týden z podobného důvodu ukončila činnost i burza Flexcoin.
Měna bitcoin vznikla v roce 2009 a je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Kurz bitcoinu je však vysoce nestabilní. Důvodem je i to, že bitcoin není všeobecně uznávanou a přijímanou měnou a pohyby jeho hodnoty ukazují, že je považován spíše za vysoce spekulativní investici.
Zdroj: ČTK