US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,16 %
NASDAQ-0,59 %
DOW JONES-0,09 %
PX+0,55 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA+0,93 %

Chrysler svolá 870 000 vozů k opravě závady v brzdovém systému

Americká automobilka Chrysler Group svolá téměř 870 000 sportovně-užitkových vozů k opravě závady v brzdovém systému. Oznámila to ve středu firma. Dodala, že opatření se týká především Spojených států, kde zahrnuje zhruba 644 000 vozů.

Redakce IW
Redakce IW
2. 4. 2014 | 14:22
Auta

Automobilka tak reaguje na stížnosti na přílišnou tuhost brzdového pedálu. Firma má v souvislosti s problémem informace o jedné nehodě, při které nicméně nedošlo k žádným zraněním. Chrysler vybaví svolávané vozy ochranou posilovačů brzd před korozí a v případě potřeby tyto posilovače vymění, napsala agentura Reuters.

Svolávání automobilů se ve Spojených státech v poslední době dostalo do centra pozornosti kvůli problémům vozů společnosti General Motors se zapalováním. GM kvůli těmto potížím, které vedly minimálně k 13 úmrtím, svolala 2,6 milionu vozů.

Nad automobilkou Chrysler letos získal stoprocentní kontrolu italský partner Fiat. Generální ředitel obou podniků Sergio Marchionne chce ještě v letošním roce dokončit jejich spojení a vytvořit skupinu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), která bude sedmým největším výrobcem automobilů na světě.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AutaSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny