US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,56 %
NASDAQ-2,15 %
DOW JONES-0,84 %
PX-0,73 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-1,79 %

Tesco potřetí za několik let snížilo odhad ročního zisku

Největší britská maloobchodní společnost Tesco potřetí za tři roky zhoršila odhad celoročního zisku. Dividendu pro podílníky firma prozatím sníží o tři čtvrtiny a omezí kapitálové výdaje. Vyplývá to podle agentury Reuters z pátečního sdělení firmy, která bojuje s tvrdou konkurencí.

Redakce IW
Redakce IW
29. 8. 2014 | 9:46
Maloobchod

Tesco před nižším ziskem varovalo naposledy v červenci. Tehdy také oznámilo odchod generálního ředitele Phila Clarkea. Jeho nástupce Dave Lewis se funkce ujme v pondělí, o měsíc dřív, než se čekalo, a zahájí celkovou kontrolu firmy.

Tesco v současném finančním roce 2014/2015 očekává provozní zisk v rozmezí 2,4 a 2,5 miliardy liber. Analytici předpokládali zisk zhruba tři miliardy liber. Firma také sníží pololetní dividendu na 1,16 pence na akcii, tedy o 75 % oproti loňské úrovni. Kapitálové výdaje omezí o 400 milionů liber. V současném finančním roce by neměly přesáhnout 2,1 miliardy liber. Firma omezuje investice do informačních technologií a modernizace obchodů.

"Prioritou představenstva je zlepšit výkonnost skupiny," uvedl v prohlášení předseda představenstva Richard Broadbent.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

Evropské akcieMaloobchod
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie