Představitelé EU prý v říjnu plánují mimořádný summit o ekonomice

Představitelé Evropské unie by se měli 7. října na mimořádném summitu zabývat podporou hospodářského růstu a zaměstnanosti. Vyplývá to podle agentury Reuters z návrhu usnesení sobotní vrcholné schůzky EU.
"Ekonomické údaje v posledních týdnech potvrdily, že hospodářské oživení je zejména v eurozóně slabé, inflace mimořádně nízká a nezaměstnanost nepřijatelně vysoká," píše se v návrhu. Proto se má podle dokumentu konat summit, jehož hostitelem bude italský premiér Matteo Renzi a jehož pozornost se zaměří na zaměstnanost, investice a hospodářský růst.
"Situace v Evropě je skutečně znepokojivá," uvedl v pátek Renzi. Italský ministr hospodářství a financí Pier Carlo Padoan již ve středu vyzval evropské země ke společnému řešení problémů s pomalým hospodářským růstem v regionu. Francouzský prezident François Hollande ve čtvrtek navrhl uspořádání mimořádného summitu eurozóny, kde by se řešila prorůstová opatření a rychlost snižování rozpočtových schodků.
Zdroj: ČTK
Aktuality
