Automobilky Hyundai a Kia zlepšily odhad letošního prodeje

Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její sesterská společnost Kia Motors v pondělí zvýšily odhad svého společného prodeje pro celý letošní rok na minimálně osm milionů vozů. Firmy předpokládají, že rekordní prodej v Číně bude kompenzovat zpomalující růst poptávky ve Spojených státech a v Evropě. Jejich dřívější prognóza počítala letos s prodejem 7,86 milionu vozů.
Ve srovnání s loňským rokem by se měl prodej podle nového odhadu zvýšit o téměř šest procent. V Číně, která je největším automobilovým trhem na světě, těží Hyundai a Kia z uvedení nových produktů na trh i z posílení lokální výroby. Celoroční výsledek podle automobilek podpoří rovněž rostoucí prodej v Indii, Rusku a Brazílii, napsala agentura Reuters.
Hyundai a Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě a působí i v České republice a na Slovensku. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.
V nošovické továrně Hyundai pracuje zhruba 3300 lidí, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy. Automobilka doufá, že její prodej v Evropě podpoří nová verze modelu i20.
Zdroj: ČTK