Singer: Česko potřebuje uvolňování měnové politiky v eurozóně

Česká ekonomika potřebuje uvolňování měnové politiky v eurozóně. Uvedl to guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer v rozhovoru s americkou televizí CNBC. Upozornil, že deflační tlaky v eurozóně brzdí snahu ČNB o navrácení inflace k dvouprocentnímu cíli.
Evropská centrální banka (ECB) v posledních měsících ve snaze o podporu hospodářského růstu a odvrácení deflace snížila úrokové sazby na nová rekordní minima, nabídla komerčním bankám levné úvěry a zahájila nákupy některých cenných papírů. Opakovaně také dala najevo, že je v případě potřeby připravena stimulační opatření ještě rozšířit.
"Uvolňování měnové politiky ECB je pro nás potřebné, jsme s eurozónou úzce spojeni," uvedl Singer. "Toto uvolňování by mělo vést ke zvýšení poptávky v eurozóně, což je pro nás užitečné," dodal.
Zdroj: ČTK