Řecko hodlá protestovat proti kanadskému zlatému dolu

Řecká levicová vláda plánuje podniknout právní kroky proti zlatému dolu v severní části země, který provozují kanadští těžaři. V úterý to oznámil řecký ministr pro energetiku a přislíbil, že řecké zaměstnance dolu vláda ochrání.
"Jsme proti investici do zlatého dolu ve Skouries a využijeme veškeré možné právní prostředky, abychom své stanovisko podpořili," řekl Panagiotis Lafazanis, řecký ministr pro energetiku, v parlamentu. "V každém případě však ochráníme všechny pracovníky v dole," dodal.
Důl ve Skouries provozuje kanadská společnost Eldorado Gold Group a byl vlajkovou lodí investiční politiky předchozí vlády. Také měl být důkazem, že Řecko dokáže ochránit zahraniční investory navzdory domácí opozici.
Zdroj: Reuters
Aktuality
