US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

EK schválila nákup italských elektráren českým EPH

Evropská komise v pondělí schválila převzetí sedmi italských elektráren českým Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH). Uvedla to v tiskové zprávě s tím, že krok nenaruší hospodářskou soutěž.

Redakce IW
Redakce IW
4. 5. 2015 | 12:38
Energetika

EPH v lednu oznámil, že v Itálii od společnosti E.ON kupuje šest plynových a jednu černouhelnou elektrárnu. Jejich celkový výkon dosahuje 4 500 MW, je tedy vyšší než výkon tuzemských jaderných elektráren Temelín a Dukovany dohromady.

Výši transakce ani způsob financování EPH neuvedl, italská média loni v prosinci odhadovala akvizici na skoro 60 miliard korun. E.ON podle médií zatěžuje dluh 31 miliard eur. Proto firma spustila reorganizaci, v jejímž rámci se zbavovala některých činností, včetně aktivit v Itálii.

Komise, která krok posuzovala ve zjednodušeném postup, došla k závěru, že akvizice nevyvolává obavy z narušení pravidel hospodářské soutěže. Připomněla, že EPH dosud působí především v České republice, na Slovensku, v Německu, Polsku a Británii.

Součástí transakce je šest plynových elektráren s kapacitou 3 900 MW, dalších asi 600 MW představuje výkon černouhelné elektrárny Fiume Santona Sardinii.

Zdroj: ČTK

EnergetikaEPHEvropská unieItálie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná