US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,09 %
NASDAQ-1,55 %
DOW JONES-1,22 %
PX+0,00 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA-2,91 %

Řecku vypršelo ultimátům pro dodání návrhu na řešení krize

Řecku údajně v 11.00 SELČ vypršelo ultimátum, které dostalo od zástupců věřitelských institucí na to, aby přišlo s novým návrhem řešení dluhové krize. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného představitelé eurozóny. Věřitelé měli následně v plánu představit svůj vlastní návrh.

Redakce IW
Redakce IW
25. 6. 2015 | 11:43
Eurozóna

"Jestliže do té doby (do 11.00 SELČ) nebude dohoda, (věřitelské) instituce pošlou euroskupině vlastní návrh," uvedl zdroj z eurozóny.

Euroskupina, tedy ministři financí zemí sdílejících euro, mají v Bruselu znovu začít jednat ve 13.00 SELČ. Jejich středeční schůzka skončila zhruba po 90 minutách, neboť neexistoval žádný návrh dohody s Aténami, o kterém by bylo možné diskutovat.

Mezinárodní věřitelé Řecka - Evropská komise, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond - ve středu odmítli část řeckých návrhů na řešení řecké dluhové krize, protože by podle nich vedly k další recesi ekonomiky. Zadlužená země se snaží od věřitelů získat finanční pomoc, aby mohla příští týden uhradit dlužnou splátku MMF. Řecku jinak hrozí platební neschopnost a možná i odchod z eurozóny.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

EurozónaPolitikaŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie