US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,06 %
NASDAQ+0,39 %
DOW JONES+0,17 %
PX+0,33 %
ČEZ-0,23 %
NVIDIA+0,87 %

Vklady v řeckých bankách klesly v květnu nejníže za skoro 11 let

Vklady v řeckých bankách klesly v květnu na 135,7 miliardy eur, a dostaly se tak na nejnižší úroveň za skoro 11 let. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). Vkladatelé si v květnu vybrali skoro 3,7 miliardy eur.

Redakce IW
Redakce IW
26. 6. 2015 | 12:16
Banky

Pro řecké bankovní ústavy je v současnosti jedinou náhradou za odliv vkladů program nouzového financování (ELA). Rada guvernérů ECB se dnes znovu rozhodla nechat objem úvěrů v rámci tohoto programu beze změn, uvedl zdroj Reuters. Strop úvěrů pro řecké banky nyní činí zhruba 89 miliard eur. Na této úrovni zůstává dnes třetí den v řadě, napsal Reuters.

Představitelé Řecka a mezinárodní věřitelé zatím v posledních dnech usilovně jednají o podmínkách uvolnění dalších peněz pro Řecko. Finance Atény potřebují, do konce června je totiž čeká splátka Mezinárodnímu měnovému fondu. Neschopnost splácet by mohla vyústit až v odchod země z eurozóny. Průlom v jednáních po týdnech rozhovorů zatím nenastal.

Zdroj: ČTK

BankyECBŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Hra s ohněm? Akcie jsou extrémně drahé, varuje Buffettův oblíbený indikátor

Hra s ohněm? Akcie jsou extrémně drahé, varuje Buffettův oblíbený indikátor

29. 9.-Andrej Rády
Americké akcie