US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,09 %
NASDAQ-1,55 %
DOW JONES-1,22 %
PX+0,00 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA-2,91 %

Řecko začne se zvyšováním DPH již od pondělí

Řecko začne se změnami sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) od pondělí. Agentura ANSA v pátek s odvoláním na výnos ministerstva financí uvedla, že od pondělí budou zboží a služby, u kterých se nyní uplatňuje sazba 13 %, přesunuty do vyšší sazby 23 %. To se dotkne třeba balených potravin, restaurací a kaváren či jízdného na veřejnou dopravu. Další změny mají přijít v říjnu.

Redakce IW
Redakce IW
17. 7. 2015 | 12:28
Daně

Vyšší sazba DPH pro hotely má začít platit od 1. října, kdy budou zrušeny také daňové slevy pro oblíbené řecké turistické ostrovy. U hotelů se nově sazba daně zvýší z 6,5 % na 13 %.

Zvýšení sazby DPH je součástí prvního balíku úsporných reforem, které výměnou za finanční pomoc žádá eurozóna a kterou schválil řecký parlament v noci na čtvrtek. Atény si schválením reforem otevřely cestu k dojednání záchranného programu ve výši až 86 miliard eur. První z řady reforem se kromě DPH týkají penzí a řízení řeckého statistického úřadu.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

DaněPIIGSŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie