US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Antimonopolní úřad zamítl odvolání Arevy proti vyloučení z tendru na Temelín

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl odvolání francouzské firmy Areva proti jejímu vyloučení z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Potvrdil tím únorové rozhodnutí svých podřízených. Areva ještě může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Redakce IW
Redakce IW
26. 7. 2013 | 9:16
ČEZ

"Ztotožnil jsem se se závěry rozkladové komise a potvrdil rozhodnutí prvního stupně," řekl bez bližších podrobností Rafaj s tím, že šlo o nejnáročnější případ, který musel ve funkci předsedy antimonopolního úřadu posuzovat.

ČEZ rozhodl o vyřazení Arevy z tendru loni v říjnu s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce. Podrobnosti ale firma nezveřejnila. Areva se proti svému vyloučení u ÚOHS opakovaně neúspěšně bránila. Tvrdila například, že první rozhodnutí ÚOHS bylo založeno na nedostatečně zjištěném skutkovém stavu a nesprávné právní analýze. Tvrdila také, že se v případě neúspěchu u antimonopolního úřadu obrátí i na soudy.

Ve výběrovém řízení na dostavbu Temelína zůstávají česko-ruské Konsorcium MIR.1200 a americko-japonská společnost Westinghouse. Definitivní rozhodnutí o vítězi tendru mělo podle původních plánů padnout v září. Podle informací z médií se ale zřejmě asi o rok opozdí.

Zdroj: ČTK

Akcie ČRČEZEnergetika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná