Česká spořitelna získala cenu VIA BONA, jedno z nejvýznamnějších ocenění v oblasti firemní filantropie v ČR

Česká spořitelna byla oceněna za dlouhodobou angažovanost v prevenci a boji s drogovou závislostí. Nominovalo ji občanské sdružení SANANIM, se kterým Nadace České spořitelny spolupracuje již 13 let.
Cenu uděluje Nadace VIA společně s Nadací THE KELLNER FAMILY FOUNDATION ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických. Na slavnostním večeru 3. října 2013 byly rozdány ceny v celkem sedmi kategoriích, Česká spořitelna byla odbornou porotou vybrána v kategorii ocenění pro velkou firmu.
"Nesmírně si této ceny vážíme a jsme hrdí na to, že již tolik let spolupracujeme právě se SANANIM. Jejich práce a práce dalších organizací v oblasti drogové léčby a prevence je společností zoufale málo doceňována. Přitom to, že Česko nemá s drogami zcela zásadní problém, je zásluha především organizací, jako je právě SANANIM," řekla k tomuto významnému ocenění Klára Gajdušková, ředitelka firemní komunikace České spořitelny, předsedkyně správní rady Nadace ČS a místopředsedkyně správní rady Nadace Depositum Bonum.
Cenu VIA BONA za Českou spořitelnu převzal Jiří Škorvaga, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny. K významnému ocenění mu poblahopřál také pan Jiří Richter, výkonný ředitel o.s. SANANIM, jenž Českou spořitelnu na ocenění nominoval.
Česká spořitelna chce být zodpovědným partnerem společnosti
Česká spořitelna si je vědoma zodpovědnosti vůči společnosti, ve které působí. Již od svého vzniku v roce 1825 se aktivně podílí na veřejném životě, o svůj zisk se dělí se společností a přispívá k jejímu rozvoji. Dlouhodobě se zabývá vzděláváním, a to jednak v oblasti zvyšování finanční gramotnosti české veřejnosti, a jednak spolupracuje s vysokými školami – poskytuje stáže, přednášky, podporuje studentské projekty a podobně.
Další klíčovou oblastí její společensky odpovědné strategie je podpora sociálního podnikání. Ve snaze jít nejlepším možným příkladem umožňuje svým zaměstnancům věnovat dva pracovní dny v roce na charitativní a obecně prospěšné účely. Podporuje také individuální dobrovolnictví svých zaměstnanců i klientů grantovými programy. V roce 2002 se stala zřizovatelem Nadace České spořitelny, jejímž hlavním cílem je pomáhat těm, od kterých se společnost často odvrací. Z prostředků nadace jsou finančními dary podporovány neziskové charitativní organizace a sdružení, jako například Charita Česká republika, Život 90, Palata – domov pro zrakově postižené, SANANIM, Drop In či Nadační fond Livie a Václava Klausových.
V srpnu 2012 založila Česká spořitelna Nadaci Depositum Bonum (z latinského "dobrý vklad" či "dobrá úložka"), aby české společnosti vrátila nevybrané peníze ze zrušených anonymních vkladních knížek. Nadace Depositum Bonum podporuje konkurenceschopnost České republiky v oblasti vzdělávání. Svou společenskou zodpovědnost na finančním trhu prezentuje Česká spořitelna iniciativou politiky zodpovědného úvěrování. V lednu 2008 stála také u zrodu Poradny při finanční tísni, nezávislé organizace, první svého druhu v ČR.
Zdroj: Česká spořitelna
Aktuality
