US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

EDF investuje do skladování elektřiny osm miliard eur

Francouzská státní energetická společnost EDF plánuje mezi roky 2018 a 2035 investovat osm miliard eur do zařízení na uchování elektřiny a stát se v této oblasti evropskou jedničkou. V současnosti její skladovací kapacity po celém světě dosahují pěti gigawattů a zvýšit by se měly o dalších deset GW, oznámila společnost.

Redakce IW
Redakce IW
27. 3. 2018 | 17:37
Francie

EDF již v současnosti provozuje přečerpávací vodní elektrárny a velké baterie na uskladnění elektřiny. Firma má v plánu stát se francouzskou a evropskou jedničkou v nabídce akumulátorových baterií.

"Skladováním můžeme vyřešit přerušování dodávek elektřiny z obnovitelných zdrojů a garantovat výkon a rovnováhu sítí," řekl novinářům generální ředitel EDF Jean-Bernard Lévy. Firma podle něj také zdvojnásobí výdaje na výzkum a vývoj systémů pro skladování elektřiny v nejbližších dvou letech na 70 milionů eur.

Investice do skladovacích zařízení se zaměří na zvýšení odolnosti energetického systému, na nabídku možnosti skladování pro individuální maloobchodní klienty se solárními panely a na skladování elektřiny ze solárních článků v Africe, které nejsou zapojené do sítě a slouží pouze lokálně, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

EnergetikaFrancie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie