Fortuna v prvních devíti měsících roku hospodařila se ziskem EBITDA 21,98 milionu eur a zvyšuje celoroční výhled

Sázková kancelář Fortuna vykázala za prvních devět měsíců letošního roku zisk EBITDA 21,98 milionu eur. Loni firma ve stejném období hospodařila se ziskem EBITDA 18,1 milionu eur. Solidní výsledky společnost přiměly ke zvýšení výhledu. Za celý letošní rok nyní Fortuna očekává růst zisku EBITDA o 10 až 20 %, dosud byla její predikce nastavena na růst zisku jen o 5 až 10 %.

Hodnota přijatých sázek Fortuny vzrostla za první tři čtvrtletí meziročně o 21,3 % na 491,6 milionu eur. Tento růst byl podpořen zejména rozmachem sázení po internetu, a to ve všech zemích, kde společnost působí. Přijaté sázky v segmentu sportovního sázení za prvních devět měsíců roku 2014 činily 480 milionů eur, což je o 21,8 % více než za prvních devět měsíců roku 2013. Přijaté sázky z loterie dosáhly 11,6 milionu eur a vzrostly meziročně o 4,4 %.

Celková výše hrubých výher stoupla za prvních devět měsíců roku meziročně o 16,6 % na 97,2 milionu eur. Hrubé výhry z kurzového sázení činily 91,9 milionu eur, meziročně o 17,8 % více. Z toho hrubé výhry z kurzového sázení po internetu dosáhly za prvních devět měsíců roku 2014 významného meziročního nárůstu o 33,9 % na 48,4 milionu eur. Hrubé výhry z kurzového sázení na pobočkách činily 43,5 milionu eur a od loňského roku mírně vzrostly o 3,8 %. Hrubé výhry z loterie dosáhly 5,2 milionu eur, což je o 0,7 % méně než ve stejném období loňského roku.

"Fortuna zveřejnila výsledky, podle kterých v letošním třetím čtvrtletí přijala sázky v celkové hodnotě 158,4 milionu eur, 2,1 % nad odhadem trhu, při hrubých výhrách 31,3 milionu eur, 3,4 % nad odhadem trhu. Zisk EBITDA za 3Q2014 dosáhl 7 milionů eur, čímž překonal odhad trhu o 10,4 %. Hospodaření společnosti bylo podpořeno pokračujícím silným růstem segmentu on-line sázení v České republice a na Slovensku a také závěrem letošního fotbalového šampionátu," uvedl Václav Kmínek, analytik z České spořitelny. "Celkově Fortuna vykázala výsledky nad našimi odhady i konsenzem. Společnost navíc zvýšila svůj celoroční výhled růstu zisku na 10 až 20 % z původního odhadu 5 až 10 %. Dovedeme si proto představit pozitivní reakci trhu."

Nejdynamičtěji rostl český byznys

Sportovní sázení v České republice se na celkových přijatých sázkách Fortuny v prvních devíti měsících roku 2014 podílelo téměř šedesáti procenty. Celková výše přijatých sázek v České republice zaznamenala v porovnání s prvními devíti měsíci roku 2013 nárůst o 26,9 %, a to díky většímu objemu sázek.

Podíl slovenského trhu na celkové sumě přijatých sázek Fortuny představoval v prvních třech čtvrtletích roku 2014 jednu čtvrtinu. Celkové přijaté sázky na Slovensku v prvních devíti měsících roku 2014 vykázaly růst o 14,4 %. V segmentu on-line na Slovensku hrubé výhry z kurzového sázení vzrostly meziročně o 23,6 %, zatímco na pobočkách se prakticky nezměnily.

V Polsku zaznamenala celková výše přijatých sázek za prvních devět měsíců roku zvýšení o 17 %. Tento nárůst byl podle Fortuny podpořený jak růstem sázení přes internet, tak růstem sázení na pobočkách. Hrubé výhry ze sázení v Polsku rostly o něco rychleji než přijaté sázky, a to o 18,8 %. Vyšší relativní růst byl zaznamenán u sázení on-line (36,9 %), nicméně tři čtvrtiny absolutní výše hrubých výher stále generuje sázení na pobočkách.

Zvýšení celoročního výhledu

Na počátku roku vedení společnosti zveřejnilo výhled hlavních finančních cílů pro rok 2014, který předpokládal růst celkových přijatých sázek až na hodnotu 645 milionů eur a nárůst zisku EBITDA o 5 až 10 % oproti roku 2013 (bez vlivu jednorázového výnosu 2,2 milionu eur v roce 2013).

Nyní společnost oznámila, že vzhledem k dosaženým výsledkům za prvních devět měsíců roku a dalšímu vývoji v posledních týdnech vedení věří, že dané cíle budou splněny a v oblasti ukazatele EBITDA by původní cíl mohl být překročen. Hodnota ukazatele EBITDA by se tak za celý rok 2014 mohla bez vlivu jednorázového výnosu 2,2 milionu eur v roce 2013 meziročně zvýšit o 10 až 20 %.

"Je nám potěšením oznámit velmi dobré výsledky za prvních devět měsíců roku 2014. Hlavním tahounem naší výkonnosti byl rozmach kurzového sázení po internetu a přes mobil, a to zejména v České republice, kde jsme dosáhli nárůstu přijatých sázek o více než 35 %. Díky těmto výsledkům měníme celoroční výhled na růst EBITDA z původních 5 až 10 % na 10 až 20 %," uvedl Radim Haluza, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

Zdroj:
Fortuna
Akcie ČR
Přestat sledovat
Fortuna
Přestat sledovat
Výsledková sezóna
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
4. 3. 2021 17:01
V PÁTEK V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat