US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,56 %
NASDAQ-2,15 %
DOW JONES-0,84 %
PX+1,32 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-1,79 %

Na účtech v daňových rájích se loni našlo deset bilionů eur

Daňové úřady v téměř stovce zemí světa loni díky dohodě o automatické výměně informací získaly data o 84 milionech účtů, které obyvatelé těchto zemí vlastní v takzvaných daňových rájích. Majetek na těchto účtech v úhrnu činil zhruba deset bilionů eur. To je prudký nárůst ve srovnání s rokem 2018, kdy byly vyměněny informace o 47 milionech účtů s majetkem pět bilionů eur. Uvedla to v úterý Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Redakce IW
Redakce IW
30. 6. 2020 | 14:45
Daně

Informace, jako jsou například zůstatky a transakce na zahraničních účtech, získávají daňové úřady každoročně od roku 2018. OECD dodala, že za prudkým nárůstem za loňský rok stojí to, že se k iniciativě připojilo více zemí. Ty zároveň sdílejí více informací.

"Odhalení dříve skrytých účtů díky automatické výměně informací vedla a povedou k miliardovým dodatečným daňovým příjmům," prohlásil generální tajemník OECD Ángel Gurría.

Zavedení automatické výměny detailních informací o účtech bylo vyvrcholením zhruba 20 let trvajícího mezinárodního boje s daňovými úniky. Ukončilo zároveň bankovní tajemství v někdejších daňových rájích, podotýká agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

Byznys a podnikáníDaně
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie