US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,00 %
NASDAQ-0,16 %
DOW JONES+0,47 %
PX-0,06 %
ČEZ+0,23 %
NVIDIA-0,78 %

Oxfordská univerzita přestala přijímat sponzorské dary od Huawei

Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei Technologies. Přední světový dodavatel zařízení pro telekomunikační sítě čelí v některých západních zemích podezření, že jeho výrobky by mohly být uzpůsobeny pro špionáž. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

"Oxfordská univerzita 8. ledna tohoto roku rozhodla, že u společnosti Huawei Technologies ani u firem z její skupiny nebude v současné době usilovat o nové možnosti financování," uvedla v prohlášení tato nejstarší univerzita v anglicky mluvícím světě.

Rozhodnutí se vztahuje na financování nových grantů i na filantropické dary. Příslušný výbor postoj univerzity v této věci přezkoumá za tři až šest měsíců.

Univerzita nicméně bude pokračovat ve stávajících grantech, pro něž byly finanční prostředky od společnosti Huawei už přijaty nebo k nimž se firma zavázala. Univerzita sdělila, že v současné době má dva takové projekty s finanční účastí Huawei v celkové výši 692 000 liber. Oba projekty byly schváleny už dříve.

Zdroj: ČTK

ČínaSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

17. 10.-Andrej Rády
Americké akcie