US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,22 %
NASDAQ-0,69 %
DOW JONES-0,06 %
PX+0,31 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Philip Morris International zaznamenává pomalý náběh prodeje zařízení IQOS

Společnost Philip Morris International zaznamenává pomalý náběh prodeje zařízení IQOS. Po zveřejnění kvartálních výsledků v USA se cena akcií firmy propadla o 15 %.

Redakce IW
Redakce IW
25. 4. 2018 | 12:05
Philip Morris ČR

"IQOS a tabákové náplně HEETS se v tuzemsku prodávají od srpna 2017. Česká pobočka Philip Morris tato zařízení nevyrábí, ale jen přeprodává. Z celoročních výsledků hospodaření se navíc v rámci podmínek českého a slovenského trhu jevil rozjezd prodejů IQOS jako slibný, když ve čtvrtém čtvrtletí zařízení dosáhlo 1,8% podílu na celkových tržbách společnosti," říká analytik Jiří Kostka z Komerční banky.

Philip Morris International věří, že na IQOS přejde až 70 % kuřáků, kteří jej vyzkouší. V ČR a na Slovensku si tabákové náplně HEETS kupuje asi sto tisíc lidí, k dostání jsou na více než 5 000 prodejních míst.

Zdroj: Komerční banka

Philip Morris ČRTabák a cigarety
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio