US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,05 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES-0,65 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,78 %

Výsledky Boeing v 1Q: Jádrový zisk na akcii 1,74 USD (odhad: 1,84 USD), tržby: 22,6 miliardy USD (odhad: 21,5 miliardy USD)

Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing za první čtvrtletí klesl kvůli jednorázovým nákladům v meziročním srovnání o devět procent na 1,22 miliardy dolarů. Tržby se mírně zvýšily, přestože dodávky letadel zákazníkům byly o něco slabší než před rokem, sdělila ve středu společnost.

Zisk Boeingu na akcii klesl o čtyři centy na 1,83 dolaru a odpovídal odhadům analytiků dotázaných agenturou Reuters. Jeden ze dvou největších světových výrobců letadel musel odepsat z provozního výsledku 156 milionů dolarů v souvislosti se zakázkou na tankovací letadlo KC-46 pro americké letectvo.

Tržby společnosti se meziročně zvýšily o dvě procenta na 22,6 miliardy USD. Boeing v prvním čtvrtletí dodal zákazníkům 176 letadel, o osm méně než ve stejném období loňského roku.

V letošním roce, kdy firma slaví sté výročí, vedení Boeingu počítá s dodáním 740 až 745 letadel. Loni společnost dodala zákazníkům rekordních 762 letadel a počtvrté za sebou předstihl evropského konkurenta Airbus, který loni dodal 635 letadel.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Podívejte se na aktuální video

Americké akcieBoeingVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie