US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Výhled na nový obchodní týden: V Evropě vyjde série údajů o HDP, česká výsledková sezóna vyvrcholí čísly ČEZ

Redakce IW
Redakce IW
6. 11. 2015 | 16:30
Investiční a ekonomický výhled

Druhý listopadový týden se ponese ve znamení důležitých ekonomických dat. V ČR, Německu i za celou eurozónu vyjdou údaje o HDP a trh bude pozorně sledovat také případné komentáře představitelů centrálních bank. Výsledková sezóna v USA doznívá, čísla již bude reportovat jen minimum firem, mezi nimi například Priceline.com či Cisco Systems. Na pražské burze výsledková sezóna vyvrcholí v úterý čísly energetického gigantu ČEZ. To nejdůležitější z dění příštího týdne pro Investiční web komentuje David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny.

Z OBSAHU

  • Růst HDP ČR by měl ve třetím čtvrtletí zpomalit na 4,2 % z 4,6 %. Pokles tempa růstu odráží postupné odeznívání příspěvku zásob.
  • Data z eurozóny nadále překvapují spíše pozitivně, problémem společenství zemí platících eurem je ale vysoká nezaměstnanost.
  • Výsledková sezóna na pražské burze vyvrcholí čísly energetické firmy ČEZ, která by měla kvůli poklesu cen elektřiny a odstávkám jaderných zdrojů vykázat o 13 % nižší čtvrtletní zisk EBITDA.
Analytici ČSČEZDavid NavrátilEurozónaEvropská ekonomikaInvestiční a ekonomický výhledNěmeckoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně