US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,51 %
NASDAQ-1,51 %
DOW JONES+0,53 %
PX+0,69 %
ČEZ+1,58 %
NVIDIA-2,55 %

Česká akademie finančního plánování: Poradci mohou získat nový certifikát MFP

Na trh finančního vzdělávání pro profesionály vstoupil na začátku dubna nový silný hráč, Česká akademie finančního plánování (ČAFP). Jde o společný projekt Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR), nejsilnějšího profesního sdružení finančních poradců, a Vysoké školy finanční a správní (VŠFS), významné české soukromé univerzity.

Nová instituce nabídne od května 2018 profesionálům v oblasti finančního poradenství a plánování náročný certifikační program Master of Financial Planning (MFP). Ten bude pokrývat všechny aspekty, s jakými se v oblasti rodinných financí setkáváme, ať už jde o sestavení investičního portfolia, pojistného plánu, financování bydlení, nebo třeba řešení nestandardních situací v podobě dědictví či rozvodu manželů. To vše s jednotným cílem, a sice budovat kompetenci k vysoce odbornému sestavení finančního a investičního plánu jednotlivce i rodiny, která bude pro udělení titulu MFP určující.

"Naším záměrem je vytvořit certifikační program, jaký dosud na trhu nebyl. V tomto ohledu půjde o analogii prestižních programů Master of Business Administration (MBA). Cílíme na zkušené finanční či bankovní poradce, pro které bude získání titulu potvrzením jejich pracovních schopností, ale i na začínající kolegy, kteří si chtějí utřídit dosavadní znalosti a posunout se na novou úroveň. Jde o program, který český trh opravdu potřeboval a který na základě zkoušky potvrdí, že je finanční poradce mistrem ve svém oboru v pravém slova smyslu," říká Jiří Šindelář, předseda představenstva USF ČR.

Činnost nové instituce i vlastní program MFP zaštítí špičkoví odborníci z akademického prostředí společně se zkušenými školiteli a finančními poradci z praxe. Program je otevřen všem profesionálům působícím na finančním trhu, kteří úspěšně absolvovali základní zákonné zkoušky a dosáhli alespoň roční praxe ve finančním poradenství či plánování.

"ČAFP vnímáme jako přirozené pokračování spolupráce s praxí a odvětvím finančního poradenství. V rámci programu MFP nabídneme jak vlastní náročnou zkoušku, tak specializovaný přípravný kurz a také možnost pro spolupracující společnosti nechat si akreditovat své interní vzdělávací systémy. Zaměříme se na reálné znalosti šité na míru poradcům v jejich každodenní praxi," doplňuje Petr Budinský, prorektor VŠFS pro vzdělávací činnost.

Program Master of Financial Planning bude pro veřejnost spuštěn v květnu 2018. Veškeré podrobnější informace naleznete na webu ČAFPnebo na Facebooku.

Aktualita pro rok 2026

Investiční a finanční poradenstvíVzdělání
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie