US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,02 %
NASDAQ-1,46 %
S&P 500-0,59 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,00 %
Erste-0,23 %

Křetínského firma koupila podíl v britském řetězci Sainsbury's

Společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče koupila podíl 3,05 % v britském řetězci supermarketů Sainsbury's. Stala se tak čtvrtým největším akcionářem podniku.

Redakce IW
Redakce IW
17. 9. 2020 | 15:52
Fúze a akvizice

Investiční ředitel společnosti Vesa Branislav Miškovič podle agentury Reuters uvedl, že firma považuje Sainsbury's za atraktivní investiční příležitost v dlouhodobém horizontu navzdory silně konkurenčnímu prostředí v britském maloobchodu s potravinami.

Křetínský s Tkáčem dlouhodobě investují do retailových, velkoobchodních a e-commerce firem. Vesa nedávno zvýšila podíl ve francouzské maloobchodní firmě Casino, kde má teď podíl 7,15 procenta na majetku a 5,18 procenta na hlasovacích právech.

Prostřednictvím společnosti EP Global Commerce (EPGC) Křetínský s Tkáčem drží také 29,99 procenta akcií německého řetězce Metro a spoluvlastní asi čtyřicetiprocentní podíl ve firmě Mall Group. EPGC je největším akcionářem Metra a usiluje o zvýšení podílu v tomto podniku.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieFúze a akvizice
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

S&P 500: Kde hledat příští akciové vítěze?

14. 8.-Andrej Rády
Akciové tipy