US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,55 %
NASDAQ+0,36 %
DOW JONES+0,68 %
PX-0,32 %
ČEZ+1,88 %
NVIDIA-0,07 %

Česká spořitelna chce koupit českou část Waldviertler Sparkasse

Česká spořitelna plánuje převzít české pobočky rakouské banky Waldviertler Sparkasse. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých stránkách. Transakci potvrdil i mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Redakce IW
Redakce IW
20. 10. 2020 | 9:50
Erste Group Bank

"Záměrem spořitelny je převzít české pobočky a byznys banky Waldviertler Sparkasse (WSPK CZ) a počátkem příštího roku je začlenit do sítě České spořitelny," uvedl Hrubý. Transakci musí kromě ÚOHS povolit také Česká národní banka.

Podle České spořitelny obě banky podepsaly smlouvu o smlouvě budoucí. "Plánujeme koupit WSPK CZ jako fungující celek, tedy všechny její klienty, smlouvy, zaměstnance, know-how, pobočky, či vztahy dodavatelské vztahy," uvedl Wolfgang Schopf, místopředseda představenstva České spořitelny.

"Z pohledu Erste se jedná o relativně malou transakci bez výraznějšího dopadu do konsolidovaných čísel. Podrobnosti k ceně nebyly zveřejněny," napsal analytik Milan Lávička z J&T Banky.

Waldviertler Sparkasse je rakouská regionální banka z rakouské skupiny spořitelen Sparkassengruppe. V České republice působí od roku 1994, má celkem sedm poboček v jižních Čechách, na Vysočina a na jižní Moravě.

Česká spořitelna je největší bankou v Česku podle počtu klientů, kterých měla ke konci letošního pololetí 4,5 milionu. Banka měla ke konci pololetí konsolidovanou bilanční sumu 1,667 bilionu korun, proti konci loňska se zvýšila o 14,3 %. Vlastníkem České spořitelny je rakouská finanční skupina Erste Group Bank, která je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy.

Zdroj: ČTK

BankyErste Group BankFinanční sektorFúze a akvizice
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Železná pravidla akciového trhu

Železná pravidla akciového trhu

25. 9.-Andrej Rády
Pravidla a doporučení pro investování