US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,29 %
NASDAQ+0,24 %
S&P 500+0,21 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Francouzský telekomunikační magnát Niel koupil podíl v britském operátorovi Vodafone

Francouzský telekomunikační magnát Xavier Niel, který je zakladatelem a většinovým majitelem francouzské telekomunikační skupiny Iliad, koupil 2,5 % akcií v britském operátorovi Vodafone. V tiskové zprávě to ve středu bez uvedení kupní ceny oznámila jeho investiční společnost Atlas Investissement. Podle agentury Bloomberg současná hodnota podílu činí 752 milionů liber.

Redakce IW
Redakce IW
21. 9. 2022 | 15:54
Evropské akcie

Společnost Atlas Investissement označila Vodafone za atraktivní investiční příležitost vzhledem ke kvalitě jeho aktiv a příznivým trendům v globálním telekomunikačním sektoru.

Iliad a investiční firma Apax Partners začátkem letošního roku nabídly 11,25 miliardy eur za převzetí italských aktivit Vodafonu. Britský podnik ale tuto nabídku odmítl s tím, že by nebyla v nejlepším zájmu jeho akcionářů.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieFrancieFúze a akviziceNejbohatší investoři a byznysmeniTelekomunikace
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná