US MARKETOtevírá za: 17 h 30 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META-0,92 %
TSLA+4,72 %
AAPL+0,53 %

Držitelé dluhopisů Credit Suisse u newyorského soudu žalovali Švýcarsko

Skupina věřitelů, kteří vlastní dluhopisy švýcarské banky Credit Suisse v úhrnné hodnotě 82 milionů USD, podala ve čtvrtek u soudu v New Yorku žalobu na švýcarský stát. S odvoláním na soudní dokumenty to uvedla agentura Reuters. Věřitelé se cítí poškozeni snížením hodnoty dluhopisů typu AT1 na nulu při převzetí banky konkurenčním ústavem UBS.

Banka Credit Suisse se loni v březnu dostala do závažných problémů. Z obavy o stabilitu finančního sektoru se do věci vložila švýcarská vláda, centrální banka a regulační orgány, které dojednaly záchranu podniku v podobě jeho spojení s největší švýcarskou bankou UBS. V rámci této operace švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem FINMA odepsal přibližně 17 miliard dolarů z dluhopisů typu AT1.

Věřitelé se u soudu v New Yorku snaží domoci finanční kompenzace, vyplývá z prohlášení advokátní kanceláře Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, která majitele dluhopisů zastupuje. "Švýcarsko bezdůvodně zlikvidovalo finanční instrumenty v hodnotě 17 miliard dolarů, a tím nezákonně porušilo vlastnická práva jejich majitelů," uvedl právní zástupce věřitelů Dennis Hranitzky.

Různé skupiny vlastníků dluhopisů UBS v posledním roce podaly řadu žalob. Americký hedgeový fond Appaloosa v dubnu žaloval banku Credit Suisse, která podle něj před odepsáním dluhopisů dostatečně a pravdivě neinformovala o svém finančním zdraví. Stovkám žalob kvůli znehodnocení dluhopisů čelí také úřad FINMA.

Zdroj: ČTK

Evropské bankyFúze a akvizicePrávoSpojené státy americké (USA)ŠvýcarskoUBS
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa