10 nejlepších akcií z každého sektoru indexu S&P 500 pro rok 2012

Ještě v září se americká ekonomika podle řady odborníků řítila do recese. Přesto se jí podařilo udržet mírný růst, navíc řada makroekonomických indikátorů dává tušit, že by Spojené státy mohly odolat tlaku ze zadlužené Evropy. V každém z hlavních deseti sektorů amerických akcií bude na koho vsadit.

Spotřební zboží zbytné

Jedním z odvětví, která by se měla v blízké budoucnosti zotavit, je nemovitostní sektor. S ním je úzce spojen prodej potřeb pro domácnost a vybavení domů.

Z toho by mohla mimo jiné těžit společnost Bed Bath & Beyond. U této firmy je letos očekáván růst zisku o 27 %, v roce 2013 pak o dalších 14 %.

Spotřební zboží nezbytné

V tomto sektoru je výjimečná situace a pro investory nabízí dobrou příležitost. Loni firma Kraft Foods převzala Cadbury. Podle mnoha analytiků to bylo velmi špatné rozhodnutí, hlavně kvůli financování akvizice novým dluhem přes 9 miliard USD.

Začátkem letošního roku firma podlehla tlaku investorů a během dalších měsíců by se měla rozdělit na dvě společnosti - jednu zaměřenou na potraviny (grocery), druhou na pochutiny (snacks). Dohromady by obě části měly mít po krátké době vyšší hodnotu než současná firma.

Jak tedy investovat do rozdělení Kraft Foods? Nejprve nakoupit akcie celé firmy, ty držet kvůli dividendě, a po splitu se zbavit předpokládané "pomalejší" části zaměřené na běžné potraviny a držet akcie růstově zaměřeného výrobce pochutin.

Energetika

Loni se v tomto sektoru dařilo společnosti Cabot Oil & Gas, která byla jednou z nejvýkonnějších akcií v celém indexu S&P 500. Rok 2011 zakončila s dvojnásobnou hodnotou akcií.

Podle odborníků by navíc firma měla předvést podobný výsledek i v letošním roce. Mělo by se dařit i dalším, například Peabody Energy.

Finance

Globální stav finančního sektoru je špatný. Investoři by rádi vsadili na některé americké banky, ale situace v Evropě tomu nenahrává. Evropu totiž podle všeho čeká recese.

Akcií roku proto může být pojišťovna Lincoln National. Firma se specializuje na životní, zdravotní i jiné pojištění. Její akcie jsou u investorů v nelibosti. Za rok 2011 odepsaly 30 % a v letošním roce mohou překvapit.

Zdravotní péče

Tento sektor je pro výběr akcií velice složitý. Jednou ze stálic je firma Merck, které většina analytiků věštila v roce 2011 návrat na výsluní. S firmou Merck je to ovšem složité, protože za posledních 12 let její akcie posílily teprve počtvrté.

Pokud nechcete riskovat s Merckem, můžete nakoupit akcie Watson Pharmaceuticals, výrobce léků.

Průmysl

Podle analytiků existuje v tomto sektoru mnoho příležitostí. První je společnost Cummins, výrobce motorů. Po výrobcích této firmy je stále celosvětová poptávka velice silná a akcie by z toho měly těžit. V minulém roce ztratily 20 %, další rok by měl být růstový.

Informační technologie

Zapomeňte na cloud, neholdujte sociálním sítím, nejezte jen samá "jablíčka". Rok 2012 bude ve znamení Googlu. Jeho akcie skončily loni vysoko, firma exceluje téměř ve všem a rok 2012 by měl být opět v jejím znamení. Společnost navíc hodlá dokončit nákup důležitých patentů od Motorola Mobility.

Základní materiály

V popředí zájmu investorů se stále drží hnojiva. V této souvislosti se mluví hlavně o společnosti Mosaic. Analytici se však shodují, že by na tom měla být letos mnohem lépe konkurenční firma Potash.

Její akcie na tom byly v roce 2011 špatně, klesly o 20 %, a to navzdory růstu tržeb i zisku. Rok 2012 by měl být ve znamení zhodnocení, a to až dvouciferného.

Telekomunikace

V sektoru komunikací jde vydělat těžce. Patří totiž k nejmenším v celém indexu S&P 500. Pokud se investor rozhodne nakoupit akcie telekomunikací, musí tak činit s velkou opatrností.

Jednou z možností je společnost Verizon. Ta těží s rostoucího zájmu o mobilní a chytré telefony. Analytici očekávají, že by cena jejích akcií měla letos vzrůst o 10 %.

Veřejné služby

Velice konzervativní sektor, který není náchylný k poklesu, když se ekonomice nedaří. Akciových titulů se dá vybrat hodně, hlavně těch, které nabízejí solidní dividendový výnos.

Co se týče stability podnikání a vysoké dividendy, je jasným favoritem Southern Copany.

Zdroj:
RealMoneySilver.com
Sektory
Přestat sledovat
Telekomunikace
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
Spotřebitelé
Přestat sledovat
Dluhová krize
Přestat sledovat
Finanční sektor
Přestat sledovat
26. 1. 2021 17:00
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů
Akciové tipy
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
25. 1. 2021 12:00
Investorský magazín: Sazby vs. inflace aneb Hledá se největší tržní riziko roku 2021
Akciový trh
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Úrokové sazby
Přestat sledovat
Výhled na rok 2021
Přestat sledovat
25. 1. 2021 9:55
Expertní tržní výhled: MONETA (již) zajímavá na prodej a nebezpečí obchodování na páku
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
22. 1. 2021 12:23
Mertlík: V krach projektu společné Evropy nevěřím, jednotlivé státy jsou si vědomy svého globálního…