Akciové tituly, které analytici na prahu roku 2020 milují (2. část)

Americké akcie mají za sebou jeden z nejlepších roků v historii. Krásná vzpomínka, ztěžuje to ale výběr zajímavě oceněných titulů. Přesto se najdou akcie, které mají podle analytiků atraktivní růstový potenciál.

Najít titul se zajímavou cenou a růstovým potenciálem může být celkem oříšek. Mnoho investorů navíc očekává, že kvůli prezidentským volbám v USA poroste volatilita, ekonomika bude zpomalovat a zpětné odkupy akcií již nebudou takovou podporou pro trh jako v uplynulých letech. Ti, kdo chtějí přece jen najít zajímavé tituly, by se měli dívat na ocenění a hledat defenzivnější a hodnotové akcie. Následující seznam zahrnuje (především) tituly spojené s růstovými očekáváními, u nichž analytici nešetří s nákupními doporučeními (první část seznamu jsme vám nabídli před několika dny).

1. GoDaddy

Akcie poskytovatele all-in-one řešení pro tvorbu webů sice loni posílily "jen" o 5 %, ale výsledky za třetí čtvrtletí překonaly (s výjimkou volného cash flow) očekávání analytiků. Firma má pro rok 2020 poměrně ambiciózní plány, což by podle analytiků mohlo znamenat vysoké investice. S disciplinovaným přístupem by to firma měla zvládnout. Cílové ceny se pohybují mezi 81 a 95 USD (průměr 89,86 USD) při současné ceně 72,6 USD (zavírací ceny jsou ze 14. ledna).

2. HealthEquity

Poskytovateli spořicích účtů a finančních služeb by měla do budoucna pomáhat srpnová akvizice společnosti WageWorks, která se pozitivně projevila již ve výsledcích v posledním čtvrtletí. Také by měla mít pozitivní vliv na postavení firmy v rámci jejího segmentu a měla by zajistit příliv nových klientů. Analytici mají nastaveny cílové ceny mezi 62 a 95 USD (průměr 77,4 USD), současná cena je 72,18 USD.

3. L3Harris Technologies

Rychlejší než očekávaná integrace společností působících v sektoru obrany, L3 Technologies a Harris Corporation, které se sloučily v červnu 2019, a synergie jejich výnosů pomáhají překonávat očekávání analytiků. Mohly by se otevírat i nové příležitosti, zejména v oblasti průzkumu vesmíru, kde hraje velikost podstatnou roli. I díky tomu jsou cílové ceny (rozmezí 225 až 247 USD, průměr 140,83 USD) jasně nad současnou cenou (212,78 USD).

4. Marathon Petroleum

Největší rafinérská společnost v USA se v poslední době stále více angažuje v oblasti distribuce i maloobchodu na čerpacích stanicích. Aktivistická společnost Elliott Management požaduje rozdělení firmy, k čemuž by mohlo letos dojít. Pokud ovšem k rozdělení nedojde, měla by firma udělat vše pro to, aby cena akcií odrážela všechny její činnosti. To znamená, že cena akcie (současná cena 59,84 USD) má stále velký potenciál růst, což zohledňují cílové ceny od analytiků (67 až 95 USD, průměr 79,13 USD).

5. Moderna

Biotechnologická firma přitahuje pozornost analytiků na Wall Street svým novým přístupem k využívání takzvané mediátorové RNA (mRNA) při léčení, respektive prevenci chorob. První fáze testování vypadají slibně. A stejně tak očekávání analytiků a jimi stanovené cílové ceny pro rok 2020 (24,40 USD, rozmezí od 24 do 40 USD, průměr 30,25 % při současné ceně 20 USD).

6. MyoKardia

Výrobce léků pro pacienty se závažnými kardiovaskulárními onemocněními má ve druhé fázi testování lék mavacamten, který by měl pomoci s léčbou neobstrukční hypertrofické kardiomyopatie. U pěti testovaných pacientů se sice objevily určité problémy, ale i tak jsou akcie firmy favority investorů i analytiků, kteří oceňují "přesvědčivý příběh". V případě úspěchu léku by cena akcie (nyní 76,77 USD) mohla letět nahoru, což se projevuje na většině cílových cen (73 až 95 USD, průměr 82,5 USD).

7. Proofpoint

Technologická firma, která považuje za největší kybernetickou hrozbu zaměstnance firem, nabízí řešení, která chrání všechny kybernetické kanály včetně e-mailu, webu, cloudu a sociálních médií. I přes silnou konkurenci má firma silné postavení na trhu a mezi roky 2020 a 2024 očekává růst tržeb o 20 %. Podle toho by pak měl vypadat i vývoj ceny akcií (nyní 122,44 USD), cílové ceny pro letošní rok se nacházejí mezi 135 a 160 USD (průměr 145,78 USD).

8. Sunrun

Výrobce a prodejce solárních panelů pro retailové klienty sice loni v prvním pololetí nedokázal naplnit očekávání investorů, třetí čtvrtletí ale ukázalo potenciál růstu trhu se solární energií. Firma je jedničkou ve svém segmentu trhu a těží z velké zákaznické základny a působení ve 22 státech USA. Cílové ceny se pohybují mezi 18 a 25 USD (průměr 22 USD) při současné ceně akcie 15,27 USD.

9. T-Mobile US

Jedna z největších telekomunikačních firem v USA by měla těžit z fúze se společností Sprint a zavádění sítí páté generace. Rizikem by molo být zrušení tohoto obchodu, ani to by však podle analytiků nemělo ohrozit postavení společnosti. Díky tomu je průměrná cílová cena 94,8 USD (od 86 do 103 USD) zhruba 20 % nad aktuální cenou (79,8 USD).

10. Yeti Holdings

Akcie výrobce outdoorového vybavení sice loni posílily o více než 140 %, ale díky rozšiřování produktové nabídky a velice vstřícnému přijímání novinek na straně zákazníků zůstává favoritem investorů i analytiků. Společnost nedávno začala prodávat své výrobky v síti obchodů Lowe's, takže není překvapením, že jsou cílové ceny (rozmezí 37 až 47 USD, průměr 40,83 USD) poměrně vysoko nad současnou cenou (32,44 USD).

Zdroj:
Kiplinger
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Výhled na rok 2020
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
12. 5. 2021 17:01
VE ČTVRTEK V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů (Ronald Schubert, WOOD & Company)
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
11. 5. 2021 17:11
Best & Novotný: Co (ne)nového v kauze Vrbětice aneb Nejen výbuch v Česku hýbe světovou geopolitikou
Česká republika
Přestat sledovat
Ekonomické a politické hrozby
Přestat sledovat
Geopolitická rizika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Spojené státy americké (USA)
Přestat sledovat
10. 5. 2021 12:01
Investorský magazín: Family office od A do Z
Bohatství
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Komerční reality
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
8. 5. 2021 20:31
Vladimír Vávra (WOOD & Company): V technologickém sektoru bych nyní preferoval nejen vysoký růst,…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat