US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,47 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-0,17 %

Co Twitter dal: Forrest Gump jako (investorské) eso

Tentokrát něco o tom, co ohrožuje trh s pravými diamanty, že Česko stárne nejrychleji v Evropě a že věřit lžím je velice jednoduché. Pak také o tom, jak vypadá miliarda dolarů ve zlatě (a bitcoinech), o Forrestu Gumpovi a doporučení na akcie Apple. A nakonec něco o fanoušcích amerických fotbalistek.

Daniel Kuchta
Daniel Kuchta
10. 7. 2019 | 7:00
Diamanty

1. Věčné diamanty

Diamanty jsou věčné, ale postavení tradičních těžařů a prodejců nejtvrdšího nerostu tak jisté a věčné není. Umělé diamanty nejsou žádnou novinkou, ale nové technologie jejich výrobu zlevňují a zrychlují. Podle producentů jsou nové umělé diamanty prakticky identické s těmi pravými (a jejich výhodou je i etická "čistota", dnes velice žádaná). Že to nejsou plané řeči, dokazuje i skutečnost, že tyto kameny již vyrábějí a prodávají i tradiční firmy jako De Beers.

2. Stárneme

Stárnutí populace je velkým problémem zejména v Japonsku nebo Číně, ale ani u nás na tom nejsme nejlépe. V rámci EU jsme na tom vlastně nejhůře.

3. Lži vládnou

V době internetu, kdy si prakticky každý může téměř vše okamžitě ověřit, je to na první pohled neuvěřitelné. Ale je to tak.

4. Miliarda (nejen) ve zlatě

Pokud jste chtěli vědět, jak vypadá miliarda dolarů ve zlatě, tady ji máte.

Jim O'Shaughnessy si neodpustil zmínit, jak asi vypadá miliarda dolarů v bitcoinech.

A ještě lepší je miliarda v bitcoinech, když spadne internet.

5. Forrest Gump a Apple

Před 25 lety měl premiéru film Forrest Gump, v němž hlavní hrdina mimo jiné investoval do "jakési firmy přes ovoce". Kdyby tehdy skutečně koupil akcie společnosti za 100 tisíc dolarů, dnes by měl jeho podíl hodnotu 28,1 miliardy dolarů. Tomu se říká slušná trefa.

V současnosti to ale s nákupními doporučeními na akcie Applu není taková sláva jako dříve (byť to stále je celkem velká sláva).

6. Fuck Trump

Fotbalistky USA možnost návštěvy u svého prezidenta zamítly již dříve. Po obhajobě titulu mistryň světa jim podporu vyjadřují fanoušci po celém světě. Ale že to pustili živě právě na FoxNews, to je celkem sranda. Režisér přenosu, který s takovým scénářem asi nepočítal, to v televizi, která je známá svou podporou Donalda Trumpa, asi teď nemá zrovna lehké.

AppleBitcoinDiamantyDonald TrumpDůchodySpojené státy americké (USA)Zlato
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně