US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,79 %
NASDAQ+1,15 %
DOW JONES+1,01 %
PX+0,74 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+2,21 %

Morgan Stanley: Eurozónu zřejmě čeká recese, USA by se jí však mohly vyhnout

Ekonomika eurozóny v příštím roce pravděpodobně zažije recesi. Spojené státy by se jí však mohly těsně vyhnout, a to díky odolnému trhu práce. Předpověděla to v pondělí americká investiční banka Morgan Stanley. Dodala, že globální inflace by mohla dosáhnout vrcholu už v nynějším čtvrtletí.

Redakce IW
Redakce IW
14. 11. 2022 | 20:58
Americká ekonomika

Celá světová ekonomika v příštím roce podle banky vzroste o 2,2 %. Výrazně by k tomu měla přispět Čína, která by díky uvolňování protikoronavirových opatření mohla vykázat pětiprocentní hospodářský růst. Hrubý domácí produkt Spojených států se v příštím roce podle Morgan Stanley zvýší o 0,5 %. "Ekonomika USA se těsně vyhne recesi," uvedla banka.

Morgan Stanley je ve výhledu pro světovou ekonomiku o něco pesimističtější než Mezinárodní měnový fond (MMF), uvedla agentura Reuters. MMF v říjnu předpověděl, že globální hospodářský růst v příštím roce zpomalí na 2,7 % z letošních 3,2 %.

Ve Spojených státech počítá říjnová prognóza MMF na příští rok s jednoprocentním růstem ekonomiky, zatímco letošní hospodářský růst v USA odhaduje na 1,6 %. V eurozóně MMF příští rok očekává zpomalení růstu na 0,5 % z letošních 3,1 %.

Zdroj: ČTK

Americká ekonomikaEurozónaEvropská ekonomikaHospodářský růstInvestiční a ekonomický výhledVýhled na rok 2023
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh