US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

Tři jihokorejské firmy porušily sankce OSN a dovezly uhlí z KLDR

Tři jihokorejské firmy během loňského roku navzdory sankcím OSN dovezly uhlí z KLDR a vydávaly je za ruskou produkci. Uvedl to v pátek jihokorejský celní úřad. Soul zkoumal devět případů potenciálního dovozu severokorejského uhlí, které by byly v rozporu s usnesením Rady bezpečnosti OSN z loňského srpna. Usnesení mělo zajistit, že režim diktátora Kim Čong-una ztratí zdroj deviz nutný k rozvoji svých zbrojních programů.

Redakce IW
Redakce IW
10. 8. 2018 | 9:39
Jižní Korea

Celní úřad zmíněné tři společnosti nejmenoval. Uvedl jen, že jde o dovoz asi 35 000 tun uhlí v hodnotě 6,6 miliardy wonů v období od dubna do října 2017.

Úřad oznámil, že bude požadovat obvinění podniků i jednotlivců, kteří se podíleli na porušení celního předpisů a padělání dokladů. Vláda také prověřuje možnosti, jak zakázat vstup nebo zabavit 14 lodí, které uhlí dopravily.

Rada bezpečnosti OSN zakázala v Severní Koreji nakupovat uhlí, železo, železnou rudu, olovo, olověné rudy a plody moře s cílem o třetinu snížit roční příjmy z exportu dosahující tří miliard dolarů ročně. Současně stanovila strop na dovoz ropy a ropných výrobků, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Jižní KoreaPolitikaSeverní Korea (KLDR)Uhlí
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie