Jak vydělávat 100 dolarů za hodinu

2000 Kč na hodinu - takových zaměstnání je málo. Pokud máte takový příjem při plném úvazku, asi teď surfujete v Tichomoří. A pokud máte takovou brigádu, taky si nejspíš moc nestěžujete. Průměrná mzda v České republice lehce přesahuje 23 500 Kč, takže i 5 dvoutisícových hodin týdně vydá za téměř dvojnásobek.

Dostat práci, která je tak štědře odměňována, není vůbec lehké, ale ani nemožné. Nabízíme přehled zaměstnání, která nabízejí nadstandardní výdělky. Některá ani nevyžadují vysokoškolské vzdělání - stačí talent.

Podmořský svářeč

Pro lidi z České republiky téměř nedosažitelná práce. Jedná se většinou o práci na mořských těžebních plošinách nebo na podmořském ropném či plynovém potrubí. Pracuje se totiž pro těžební společnosti, které většinou nemají v ČR své zastoupení.

Plat je ovšem královský. Za hodinu si odnesete až 1 200 dolarů. Při extrémním nasazení jsou potápěči schopni pracovat po dobu 30 dní v rámci 12hodinových směn.

Anesteziolog

Není běžné, aby lékař vydělával přes 100 dolarů za hodinu, už vůbec ne u nás. Existuje však jedna kategorie, která je na tom platově lépe. Anestesiologové, starající se o pacientovu narkózu, vydělávají v USA 102 dolarů za hodinu. Ve státních nemocnicích je plat nižší, v soukromých naopak vyšší.

"Děkujeme, odcházíme" - i to si mohou říct čeští anesteziologové. V průměru totiž nemají více než 200 Kč na hodinu, takže jednoduché počty pro americké nemocnice: Vezměte deset českých na místo jednoho amerického anesteziologa. Celá Amerika bude pod narkózou.

Pilot

Nejlepších 10 procent pilotů vydělává okolo 120 dolarů na hodinu. Nicméně tito piloti nepatří do klubu extrémně bohatých.

Jejich plat totiž přímo souvisí s nalétanými hodinami, a ty se sotva dostanou na 40 hodin týdně. Podle regulí FAA je maximální doba letů pro jednoho pilota 100 hodin měsíčně a 1 000 hodin ročně.

Podstatnou odvrácenou stranou mince je časová náročnost. Průměrný americký pilot je 360 hodin měsíčně mimo domov. Ano, počítáte správně, je to přesně celá polovina měsíce.

Tatér

Umělci z tohoto oboru si vydělají až 130 dolarů za hodinu. Stejně jako u pilotů však nejde o stálé zaměstnání.

Navíc ceny tetování nejsou nijak dané, každé "dílo" je jednotlivě probíráno s klientem. Co zůstává, je cena za práci, která je u těch nejlepších opravdu vysoká.

V rámci oboru fungují školy a kurzy, ale většina tatérů se učí zkušenostmi, které jim postupně pomáhají budovat profesní věhlas.

Rozhodce

Právníci, kteří pomáhají urovnávat spory mimo soudní síň. Pro znepřátelené strany je to rozhodně rychlejší a levnější řešení.

To však neznamená, že by si rozhodci nevydělali slušné peníze. U deseti procent nejlepších se plat v USA pohybuje okolo 130 dolarů na hodinu.

Fotograf na volné noze

Platy fotografů, kteří pracují sami na sebe, se pohybují okolo 200 až 800 Kč za hodinu. Ti nejlepší jsou na tom ještě lépe, 1 800 Kč za hodinu není problém.

Komerční fotografové, specialisté na grafiku a umělečtí fotografové jsou nejlépe ohodnocenými skupinami. U této profese o vás nejvíce napoví práce, vzdělání není nutností.

Takže začněte fotografovat - pár let praxe, dobré oko, nutná technika, trocha talentu a dobré nápady z vás mohou udělat celkem "vyjazzované" umělce.

Návrhář interiérů

Nejlepších 10 procent si účtuje 1 500 až 2 000 korun za hodinu. Ti, kteří jsou navíc schopnými architekty a stavebními inženýři a dokáží si veškeré zpracování obstarat sami, si samozřejmě o nějakou tu tisícikorunu polepší.

Většina firem v oboru požaduje po návrhářích minimálně bakalářský titul. Stát se úspěšným designérem však není o titulu - vidět věci jinak a vytvářet nové prostory, to je to, co zaměstnavatelé hledají.

Model(ka)

Tento pojem je potřeba upřesnit, ať nemáte pocit, že se z vás má stát nová Naomi za dva tisíce na hodinu. I když i Naomi nějak začít musela...

Řeč je totiž ne o "celých" modelkách, ale částech těla. V reklamách jsou například k vidění pouze chodidla, ramena nebo ruce, a i za ty se velice dobře platí (například ruce držící platební kartu, láhev od Coca Coly, nebo třeba jablko).

Modelky a modelové s krásnýma rukama jsou velice žádaní. Ve Spojených státech se jejich hodinová mzda pohybuje okolo 110 dolarů za hodinu, ale i v ČR se dá tímto způsobem velice zajímavě (při)vydělávat.

Masér

Dobře placení maséři jsou převážně v soukromém sektoru, v lázních je pravděpodobně nenajdete. Průměrná mzda za hodinovou masáž je u nás kolem 500 Kč. Ve Spojených státech je to kolem 45 dolarů.

Ti nejlepší si však mohou vydělat až 100 dolarů za hodinu. V případě českých maserů to je až okolo 2 000 Kč za hodinu, což v zásadě odpovídá. Takže: Maséři, vypracujte se, a ani se nemusíte stěhovat za velkou louži.

Autor projevů

Ve Spojených státech si autoři projevů vydělají v průměru 100 dolarů za hodinu. K podobné pozici však vede velice trnitá cesta - k vysokoškolskému vzdělání v oboru komunikace nebo žurnalistiky musíte přidat několikaleté zkušenosti přímo z oboru.

Průměrná doba, kterou potřebuje dobrý autor na napsání projevu, je 30 hodin. Může se tedy dostat až na částku 3 000 dolarů za 30hodinovou práci. Ale v první řadě to chce pořádnou angličtinu. Kolik se platí v Čechách, se zkuste zeptat na sekretariátech parlamentních stran. Ale až po Vánocích.

Zdroj:
Yahoo!
Zaměstnání
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat