Týden na trzích podle burzovních grafů: Renesance akcií pokračuje, S&P 500 se přiblížil zásadní rezistenci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Renesance akcií pokračuje, S&P 500 se přiblížil zásadní rezistenci

Index S&P 500 má za sebou silně ziskový týden, když posílil o 2,50 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 v týdnu překonal 200denní klouzavý průměr a přiblížil se horní hranici pásma 2 700 až 2 800. Má tak nakročeno k útoku na rezistenci 2 800 až 2 820. Povánoční rally pokračuje a naděje na zásadní změnu denního grafu je stále silněji ve hře. K hladině 2 800 chybí 1 %, na takto rozjetém trhu by to nemusela být konečná.

Jsou zpětné odkupy akcií skutečně tak špatné?
Američtí senátoři Chuck Schumer a Bernie Sanders chtějí bojovat s Trumpovými daňovými úlevami pro bohaté tím, že omezí zpětné odkupy akcií firem. Ty jsou trnem v oku mnoha investorům a ekonomům, každá mince má ale dvě strany. Jaká jsou tedy pozitiva zpětných odkupů?

VIX

Index volatility VIX se po celý týden držel na nízkých hodnotách. Klesl lehce pod 15 bodů a pro akcie vysílá býčí signál.

Závěr

Index S&P 500 se vyšplhal na dohled úrovně 2 800. To je hodnota, která se ještě před měsícem zdála být hodně vzdálená. Prosincový propad je po sedmi týdnech smazaný. Co čekat? Jedinou jistotou je pondělní státní svátek, a tedy zavřený trh v USA.

ABCD začínajícího investora: Akcie 360°
Brexit a řada podobných (geo)politických starostí, zpomalení Německa a dalších významných ekonomik nebo klesající zisky firem nejen v USA udělají rok 2019 na trzích přinejmenším zajímavým. Druhý díl jarního cyklu ABCD začínajícího investora se zaměří na akcie.