US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,58 %
NASDAQ-0,51 %
S&P 500-0,56 %
ČEZ+0,58 %
KB+0,10 %
Erste-0,20 %

Kdo se stane milionářem? Těchto 6 faktorů rozhoduje

Chcete být milionářem? Zajisté! Každý by jím byl rád. Aktuální studie Fidelity Investments se zaměřila na hledání společných rysů milionářů a odhalila, že by mnozí lidé měli možnost dosáhnout velkého bohatství, ale často si sami zbytečně šlapou po štěstí.

Redakce IW
Redakce IW
26. 3. 2015 | 9:00
Psychologie

Sedmé vydání "Millionaire Outlook" od Fidelity prozrazuje, co by potenciální investoři měli dělat, aby se dostali mezi bohatou elitu. Klíčová skupina je ve studii označována jako "emerging affluent" a sdružuje potenciální kandidáty na milionáře, kteří mají jak zdroje, tak schopnosti dopracovat se ke svému snu se šesti nulami. Fidelity vysledovala šest podmínek nutných k tomu, abyste se třeba i vy stali milionáři.

Časový horizont

Potenciální milionáře hledejte ve věku kolem 40 let (mělo by jim zbývat zhruba 27 let do penze). Pokud jste už toto období "prošvihli", začne čas pracovat proti vám. Fidelity definuje "bohatou masu" jako lidi ve věku mezi 21 a 54 lety s aktivy určenými k investování v objemu 250 tisíc až 1 milionu USD.

Kariéra

Vzhledem k věku má mladá bohatnoucí třída stále dost času na stoupání po kariérním žebříku. Pokud navíc tito lidé pracují ve "správných oborech" (IT, finance), mohou mít kariérní růst usnadněný a bránu cesty k bohatství otevřenou dokořán.

Příjmy

Začínající dolaroví milionáři vykazují příjmy domácnosti kolem 125 tisíc USD, tedy 2,5násobek mediánu příjmů amerických domácností. Milionář musí mít podle Fidelity příjmy kolem 200 tisíc USD ročně, pokud je stále zaměstnaný. Naopak ti, jejichž plat se blíží mediánu, se musejí hodně ohánět, pokud se chtějí dostat mezi elitu se šesti nulami.

Vypracovali se sami

Třída nových milionářů si na své bohatství v 80 % vydělala sama. Kupodivu se tak mladí bohatí nespoléhají tolik na dědictví nebo štědrost svých rodin, ale na sebe.

Dlouhodobý pohled

Téměř každá studie na téma bohatých Američanů odhaluje, že si vydělali peníze postupně. I proto se nemusejí tolik strachovat o to, co se s jejich prostředky děje právě teď. Zásadní je dlouhodobý důraz na budování bohatství.

Investiční styl

Mladí boháči investují agresivně, což znamená, že se nebojí rizikovějších investic s příslibem větších dlouhodobých výnosů. Často se musejí smířit s tím, že "vydělat peníze stojí peníze". Neinvestují krátkozrace a nepanikaří, když je trh volatilní.

Informace o fondech Fidelity naleznete ZDE.

Zdroj: Fidelity Investments

BohatstvíInvestováníPonaučení pro investoryPsychologie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Soudy proti Trumpovi: 12 poznámek k budoucnosti amerického politického systému

Soudy proti Trumpovi: 12 poznámek k budoucnosti amerického politického systému

24. 5.-Andrej Rády
Ekonomické a politické hrozby