US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Štěpán Hájek (XTB): Zvýšené geopolitické riziko se (zatím) do cen akcií nepropisuje, začátek výsledkové sezóny v USA vyzněl slibně. Alfou a omegou je ale výhled sazeb a úroveň výnosů amerických bondů

Redakce IW
Redakce IW
14. 10. 2023 | 20:30
Akcie ČR

Pondělní dopoledne patří na Investičním webu expertním tržním výhledům. Tentokrát se Štěpánem Hájkem z XTB a hlavním editorem Investičního webu Andrejem Rádym. Ptát se můžete i vy, a to přímo v chatu na YouTube nebo e-mailem na redakce@investicniweb.cz.

Co zaznělo:

  • Navzdory zvýšenému geopolitickému napětí v uplynulém týdnu na trzích nebyla vidět výraznější chuť investorů přesouvat peníze do bezpečnějších aktiv.
  • Výnosy amerických vládních dluhopisů se v závěru uplynulého týdne vrátily k růstu v reakci na slabou poptávku po 30letých bondech v poslední aukci.
  • První série korporátních hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí v USA nepřinesla překvapení. Banky reportovaly silná čísla podpořená vysokými úrokovými výnosy. Tento týden budou čísla na Wall Street prezentovat mimo jiné Tesla, Johnson & Johnson, Bank of America, Goldman Sachs, Netflix či AT&T.
  • Ziskovost amerických firem by již měla začít růst. Pro největší firmy mohl být nepříjemným protivětrem sílící dolar.
  • V pondělí dopoledne posiloval polský zlotý. Trh sází na to, že se změní vládní garnitura.
  • V prostředí vysokých sazeb a ekonomické nejistoty mohou být efektivním stabilizačním prvkem portfolia akcie firem, které nejsou citlivé na hospodářský cyklus. Příkladem mohou být některé tabákové společnosti.
  • Hájek: Sázky na vodík jako energetické řešení pro budoucnost mohou mít dlouhodobý smysl, v horizontu nejbližších let se ale masivně neprosadí. A trh to ví, což ilustruje i vývoj ceny akcií Plug Power.
Akcie ČRAkciové tipyAmerické akcieAsijské akcieEkonomické a tržní indikátoryEvropské akcieGeopolitikaInvestiční tipyJaponské akcieSvětové akcie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně