Jak vypadá bublina na akciovém trhu? Třeba takhle!

Čína a akciová bublina - asi jste to slovní spojení v posledních týdnech slyšeli. Nelze ho přeslechnout. Čína má ale dost možná daleko hlubší problém než nějakou akciovou horečku.
Když ceny akcií sledují i prodejci banánů přímo na ulici, není co řešit. Jedna z hlavních podmínek konstatování bubliny na trhu je splněna.
"Tak jaké obchody dnes upleteme, dámy?"
Čínské akcie i trh v Hongkongu strmě posilují.
Jak je patrné z grafu, stále více Číňanů si otevírá obchodní účty.
Mimochodem, bubliny Čína umí. Podívejte se, jak se v Číně poháněla ekonomika pobídkami ve stavebnictví, které sice drželo aktivitu v ekonomice na vysoké úrovni, běžní Číňané si ale jen těžko mohou dovolit nakupovat byty v nových domech. Stavební firmy se navíc významně zadlužily. Byty se budou prodávat ještě hůře, firmy nebudou mít z čeho platit výplaty a splácet dluhy. Že by dluhová krize na spadnutí?