US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,79 %
NASDAQ+1,15 %
DOW JONES+1,01 %
PX+0,74 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+2,21 %

Nástup e-commerce jako skvělá zpráva pro Facebook: Akcie Zuckerbergovy sítě mají podle Deutsche Bank 25% potenciál růstu

Marku Zuckerbergovi začal vydělávat Facebook a dosáhl hranice 300 milionů uživatelů
Zdroj: Getty Images

Akcie provozovatele sociální sítě Facebook za posledních 12 měsíců přidaly více než 80 % a podle analytiků z německého finančního domu Deutsche Bank růst titulu bude pokračovat. Jejich nová 12měsíční cílová cena z konce března je 385 USD, akcie Facebooku tak podle nich mohou do roka přidat dalších zhruba 25 %.

Redakce IW
Redakce IW
7. 4. 2021 | 18:03
Americké akcie

Analytik Lloyd Walmsley jako hlavní důvod vyšší cílové ceny uvádí posilování Facebooku v oblasti e-commerce. Kladně hodnotí jak výkonnost sociální sítě v oblasti reklamy, tak novou funkci přímého prodeje přes platformu. Funkci nazvanou Shops aktuálně využívá kolem milionu prodejců a 250 milionů denních zákazníků. Pro srovnání, prodejní platforma Shopify měla na konci loňského roku 1,7 milionu klientů z řad prodejců.

Walmsley také věří, že Facebook v letošním roce zintenzivní zpětný odkup akcií. Zisk na akcii pak podle něj letos dosáhne 12,22 USD a příští rok 14,62 USD. Analytici oslovení agenturou Bloomberg v průměru čekají letos zisk na akcii 11,36 USD a a příští rok 13,77 USD. Za loňský rok společnost vykázala zisk na akcii 10,09 USD, meziročně o 57 % více.

Bez vlivu změn kurzu amerického dolaru podle Deutsche Bank vykáže Facebook za první čtvrtletí meziroční růst v oblasti reklamy o více než 30 %, v minulém odhadu analytici německého finančního domu čekali 28,5% růst. Tržby z reklamy za loňský rok dosáhly přes 84 miliard dolarů a meziročně byly vyšší o 21 %.

Facebook - přehled investičních doporučení

Facebook - přehled investičních doporučení, zdroj: Bloomberg

Akcie Facebooku optikou hodnotové analýzy aneb Proč (ne)kupovat cenné papíry provozovatele největší sociální sítě

Akcie Facebooku optikou hodnotové analýzy aneb Proč (ne)kupovat cenné papíry provozovatele největší sociální sítě

Zdroj: Deutsche Bank, Business Insider, Bloomberg

Americké akcieCílové cenyInvestiční doporučeníMaloobchodMeta Platforms (Facebook)Sociální sítě
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh