US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,26 %
NASDAQ+0,19 %
S&P 500+0,05 %
ČEZ-0,33 %
KB+0,10 %
Erste+0,85 %

Bank of America: 19 z 20 valuačních indikátorů hlásí, že je index S&P 500 nadhodnocený

Podle analytiků z Bank of America je hlavní americký akciový index S&P 500 nadhodnocený na základě hned 19 valuačních indikátorů z 20. V dlouhodobém výhledu to signalizuje riziko silně podprůměrných výnosů.

Valuace jsou na jednu stranu velice špatným indikátorem toho, jak se bude trh vyvíjet v krátkodobém horizontu, tedy několika měsíců či kvartálů. Na druhou stranu, ve středně- až dlouhodobém horizontu je to právě ocenění, které se největší měrou podílí na celkovém výnosu z investice do akcií.

V tomto směru jsem nadále přesvědčen, že následujících 10-15 let bude pro americké akcie podstatně horším obdobím než uplynulých 10-15 let, a to primárně právě proto, že se ocenění amerických akcií bude dříve či později výrazně normalizovat, tedy klesat.

boa
Americké akcieConseqEkonomické a tržní indikátoryOceněníS&P 500
Sdílejte:

Nenechte si ujít

25 plus 25 akcií: Které tituly mají šanci být ve druhém pololetí za hvězdy?

25 plus 25 akcií: Které tituly mají šanci být ve druhém pololetí za hvězdy?

7. 7.-Andrej Rády
Americké akcie