US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,05 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES-0,65 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,78 %

Tesla začala v Číně prodávat Model Y vyráběný v Šanghaji

Americký výrobce elektromobilů Tesla začal v Číně zákazníkům dodávat sportovně-užitkový vůz Model Y, který vyrábí v továrně v Šanghaji. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Tesla získala povolení k prodeji od čínské vlády v listopadu a základní cenu SUV stanovila na 339 000 jüanů (zhruba 1,1 milionu Kč).

Redakce IW
Redakce IW
18. 1. 2021 | 10:35
Čína

Šanghajský závod je prvním výrobním závodem Tesly mimo Spojené státy. Firma začala s jeho výstavbou poté, co se čínská vláda rozhodla umožnit zahraničním společnostem plné vlastnictví výrobního závodu v Číně. Továrna Tesly se tak stala prvním závodem na výrobu aut v Číně, který je plně ve vlastnictví zahraničního majitele.

Výrobu v závodě Gigafactory 3 v Šanghaji zahájila automobilka předloni. Loni začala některé sedany Model 3 z této továrny vyvážet do Evropy.

Čína je největším automobilovým trhem světa, prodej aut se tam ale kvůli pandemii loni snížil o 1,9 % na 25,27 milionu. Za prvních 11 měsíců loňského roku se v Číně prodalo 1,1 milionu vozů plně nebo částečně poháněných elektřinou, uvedl čínský svaz výrobců aut CAAM. Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií odhaduje, že prodej těchto vozů loni přesáhl 1,3 milionu.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

ČínaTesla
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie