US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,14 %
NASDAQ-0,24 %
DOW JONES-0,20 %
PX+0,78 %
ČEZ-0,38 %
NVIDIA+0,01 %

Ruský mladík se přiznal k účasti na plánu k vydírání Tesly

Sedmadvacetiletý Rus se tento týden ve Spojených státech přiznal k účasti na plánu k vydírání americké automobilky Tesla. Mladík by obviněn, že nabídl zaměstnanci továrny Tesly na baterie v Nevadě milion dolarů, pokud umístí do její počítačové sítě zvláštní program. Pomocí něj chtěl ukrást tajné informace firmy a použít je k vydírání, píše server BBC. Nyní mu podle technologického severu The Record hrozí až deset měsíců vězení.

Redakce IW
Redakce IW
20. 3. 2021 | 23:57
Rusko

Prokuratura tvrdí, že mladík postupoval na základě pokynů zločinců ze zahraničí a osobně se snažil podplatit pracovníka Tesly. Podle FBI se plánovaný vyděračský útok na automobilku podařilo včas zastavit. "Rychlá reakce podniku a FBI zabránila rozsáhlé krádeži dat a zastavila vyděračský plán v jeho počátcích," uvedla prokuratura.

Mladý Rus se snažil získat ke spolupráci zaměstnance Tesly, když byl v létě na pět týdnů v USA s turistickým vízem. V září u soudu uvedl, že o plánu věděla ruská vláda. FBI ani právníci však nepřišli s žádným tvrzením ohledně spojení vyděračského plánu s Kremlem, píše BBC.

Mladík a jeho komplicové údajně hodlali ukradené tajné informace umístit na internet, pokud by firma odmítla výkupné zaplatit. O plánu Teslu informoval zaměstnanec, kterého se Rus snažil podplatit. Automobilka následně kontaktovala FBI.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

RuskoTesla
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny