Výsledky Bank of America v 1Q: Zisk na akcii 0,86 USD (odhad: 0,66 USD), výnosy 22,8 miliardy USD (odhad: 21,9 miliardy USD)

Americký finanční ústav Bank of America v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil čistý zisk o 113,5 % na 7,56 miliardy dolarů. Banka uvolnila rezervu 2,72 miliardy dolarů, kterou si vytvořila na sanaci úvěrů nesplácených kvůli dopadům pandemie covidu-19. S ohledem na rychlost očkování ale sází na svižné ekonomické oživení.
Hospodářské výsledky překonaly očekávání analytiků. Čtvrtletní zisk na akcii činí 86 centů, zatímco analytici podle společnosti Refinitiv v průměru odhadovali, že dosáhne 66 centů. Loni za stejné období to bylo 40 centů na akcii.
Bank of America uvedla, že divizi bankovnictví zaměřené na drobné spotřebitele klesly za uplynulé čtvrtletí výnosy o 12 % na 8,1 miliardy dolarů. Za pandemie si lidé brali méně půjček a více šetřili, zatímco větší společnosti ohledně financí spoléhaly spíše na kapitálové trhy než na banky.
Zdroj: MarketWatch, ČTK