Société Générale se díky nižším nákladům na ztrátové úvěry vrátila k zisku a zlepšila celoroční výhled

Francouzská banka Société Générale, která vlastní českou Komerční banku, vykázala ve druhém čtvrtletí čistý zisk 1,44 miliardy eur ve srovnání se ztrátou 1,26 miliardy eur ve stejném období loni. Hospodaření podpořily nižší náklady na špatné úvěry a oživení v domácí divizi běžných bankovních služeb. Banka v úterním sdělení současně zlepšila výhled na celý rok.
Výsledky překonaly odhady analytiků, kteří v anketě společnosti Refinitiv čekali zisk 704 milionů eur. Výnosy banka zvýšila o 18,2 procenta na 6,26 miliardy eur.
Ve Francii, kde vláda v polovině května ukončila třetí celonárodní protikoronavirová omezení, se výnosy divize drobného bankovnictví zvýšily o 8,7 procenta. Výnosy divize firemního a investičního bankovnictví stouply o 24,5 procenta. Banka před dvěma měsíci zahájila modernizaci divize, aby snížila její závislost na obchodování, které je citlivé na výkyvy na trhu. Výnosy z obchodování z akciemi byly pětkrát vyšší než před rokem. Výnosy z obchodování s dluhopisy a měnami naopak o 33 procent klesly.
Banka nyní očekává, že letos výnosy zvýší ve všech divizích, včetně divize drobných bankovních služeb ve Francii. Výnosy divize se původně měly pohybovat od poklesu o jedno procento po růst o jedno procento. Rezervy na ztrátové úvěry by měly být nižší, než banka původně čekala.
Zdroj: ČTK