US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,46 %
NVIDIA-2,47 %

Irští regulátoři vyměřili společnosti Meta Platforms pokutu 17 milionů eur

Irská Komise pro ochranu dat (DPC) vyměřila americké internetové společnosti Meta Platforms pokutu 17 milionů eur v souvislosti se sérií narušení bezpečnosti osobních údajů v roce 2018. DPC to oznámila v úterní zprávě. Firma Meta Platforms provozuje sociální síť Facebook.

Redakce IW
Redakce IW
15. 3. 2022 | 16:55
Internet

Podle irského úřadu společnost Meta Platforms nezavedla vhodná technická a organizační opatření, která by jí umožnila snadno prokázat, jakým způsobem chránila data uživatelů z Evropské unie. Porušila tak pravidla Evropské unie na ochranu soukromí, jež jsou známá pod zkratkou GDPR.

"Tato pokuta je o postupech při vedení záznamů z roku 2018, které jsme od té doby aktualizovali, a ne o neschopnosti chránit údaje lidí," uvedla firma Meta Platforms. "Povinnosti v rámci GDPR bereme vážně a toto rozhodnutí pečlivě posoudíme, protože naše postupy se dále vyvíjejí," dodala.

Společnost Meta Platforms v loňském roce zvýšila čistý zisk o 35 % na 39,4 miliardy dolarů. Tržby jí stouply o 37 % na téměř 118 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK

InternetIrskoMeta Platforms (Facebook)
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio